Türkiye'de 1932 yılından bugüne kadar aktif şekilde yürürlükte olan icra kurumlarının yer aldığı konuma icra daireleri denir. Türkiye'de 2020 yılında İcra Kurumuİcra Kurumuçıklanan rakama göre tam 25 milyon icra dosyasının olduğu tespit edildi. Bu durum icra daireleri bünyesinin de genişlemesine neden oldu. Sadece 2020 yılında 1100 müdür ve icra müdür yardımcısı ilanı açıldı.

İcrakurumu.com sitesi de; bu kapsamda insanların (alacaklı - borçlu) kişilerin faydalanması için icra dairelerinin yerlerini araştırarak detaylı bir bilgi sunmayı amaçlıyor. İcra daireleri nerede ya da icra dairelerine nasıl gidilir gibi aklınıza gelen tüm soruları bu bölümde detaylı olarak ifade ettik.

İcra Daireleri Ulaşım

İcra dairesi konumu bölümünün yanında icra dairelerine ait telefon, iban ve diğer bilgileri de adres ile birlikte okuyuculara teslim ediyoruz. İcra dosya takibi yapmak isteyenlerin icra binalarına gitmesini kolaylaştırmak ya da ilamlı icra kapsamında alacaklının borç alması, borçlunun da borç ödemesi için icra daireleri önem taşımaktadır.

E-devlet ya da Adalet Bakanlığı tarafından açıklanan, bildirilen ya icra daireleri hakkında değişiklik olduğunda yine icraya ait daireler kısmından detaylı olarak paylaşacağız. Ulaşım konusunda Google Haritalar yardımıyla çalıştığımızdan çoğu bölgeden icra merkezine nasıl gidileceği detaylı olarak açıklanmaktadır.

İstanbul İcra Daireleri

Türkiye'de en çok icra dairesinin bulunduğu yerlerden bir tanesi de İstanbul İcra Dairesi olarak biliniyor. İstanbul icra merkezine gidip icra dosya borcu ödeme yapabilir, borçlu için ilamlı icra başlatabilirsiniz. Aynı zamanda alacaklı ya da borçlu için e-devlet kapısı dışında icra dosyası borcu sorgulama da yapabilirsiniz. İstanbul icra binası hem Anadolu hem de Avrupa yakasında yer almaktadır. Adliye merkezleri olan İstanbul Kartal Adalet Sarayı ile İstanbul Adalet Sarayı binaların yanında İcra merkezleri yer almaktadır.

İhale yöntemiyle icralık araba ev ya da mal alımı gerçekleştirilmektedir. Alacaklı borçlu için icra binasına başvuru yaptıktan sonra icra memurları tarafından ödeme emri çıkartılır. Eğer çıkartılmazsa icra ilanları kısmına düşer. Memurlar da borçlunun taşınır / taşınmanıza el koyabilir. Alacaklı mal karşılığında bunları memurlar aracılığıyla satılmasını isteyebilir. İcra merkezlerince çıkan ihale sonucunda taşınır ya da taşınmaz malınız satılabilir. Bunları yine icra binalarından öğrenebilirsiniz. Bu olay ise şöyle gelişir:

Muhammen bedel ilan edildikten sonra icralık ev ve araba için açık artırma başlar. En çok parayı veren icralık malı satın alır.

İcra Binaları Telefon ve İban Bilgileri

Ankara İcra Dairesi ise; Türkiye'nin başkenti adeta icra binaları ile doludur. Her adliye merkezinin yanında bulunan bu binaların artısı ise Adalet Bakanlığı'na yakın olmalarıdır. Yine buraya ait tüm merkezler icra kurumu tarafından paylaşılmış olup ulaşım, iban ve faks bilgilerini kolaylıkla bulabilirsiniz.

İcra merkezlerine olan borcu ödemek için ya da taşınır / taşınmaz malın üzerindeki icrayı kaldırmak için icra merkezinin ibanına gerekli para yatırılması gerekmektedir. İlk olarak icra merkezine gidip borç hakkında yazılı bir belge alınması gerekmektedir. Bu belgede icra faizi yer aldığından önem taşımaktadır. İcra binalarına ulaşım da burada önem kazanıyor. Hedefe ulaşmak için en kısa yolları icrakurumu.com sitesi olarak göstermekteyiz.

İban bilgisini aldıktan sonra buraya icra faizi ile birlikte yatırıp yine icra kurumu sitesinde paylaşılan icra binalarına ait telefon numarasını arayıp yatırdığınızı belirtmeniz gerekmektedir. Tekrardan daireye gidip beyan etmenize kavuşturma açmanıza gerek yoktur. Telefon ile bilgilendirme yapabilir ve icra memurları da taşınır / taşınmaz malın üzerindeki icrayı kaldıracaklardır.

İcra Kurumu Hk

İcra kurumu burada icraya ait bilgileri paylaşan, ödeme ya da konum yeri aktaran bir web sitesidir. İnsanlara yardımcı olmak, icra hakkındaki bilgisizliği ortadan kaldırmak, icrada neler yapılır, internetten icra borcu nasıl ödenir gibi konulara aydınlık getirmek için çalışmaktadır. İcra daireleri için iban - ulaşım - konum ve telefon bilgileri bu sayfada paylaşılmaktadır.

Popüler

Denizli İcra Dairesi İban ve Ulaşım Bilgileri

Denizli bölgesinde yaşayanlar için Denizli icra dairesi ile borç ödeme yapabilir ya da borç sorgulama gerçekleştirebilirsiniz. İcra işlemlerinin gerçekleştirilmesi için...

Türkiye Tüm İcra Daireleri