Türkiye dünya ile birlikte gelişen habercilik sektörüne hemen uyum sağlamış ve çok hızlı bir şekilde gelişmeleri internet aracılığıyla halka sunmaya başlamıştır. Bu süre içerisinde pek çok haber kaynağı ve web sitesi türemiş ve bunların pek çoğu haberleri belli politikalara göre sunmaya başlamıştır. Büyük haber sektörü içerisinde bile www.haberarsivim.com gibi özgünlüğü ve tarafsızlığıyla ortaya çıkan haber siteleri bulunmaktadır.

Politik ve siyasi gelişmeler ve ülkenin içerisinde bulunduğu durumlara göre konum alan ve tutarsızlığıyla komedi unsuru olarak bile kullanılan kaynaklar internette mevcutken tarafsız kaynaklar bulmak giderek zorlaşmaktadır.

Yalın ve Nesnel Anlatım

www.haberarsivim.com haber yazımı haberin içeriği kadar önemli bir unsur olduğunu anlamıştır. Pek çok yerden haber okurken haberin bilerek boşluklu ve sanatlı anlatımına şahit olursunuz. Okuyucuyu yoran ve haberin özüne ulaşmasını engelleyen bir anlatım şekline sahiptir. Yalın bir şekilde okuyucunun anlamasına ve haberin özüne ulaşmasına izin veren anlatım biçimi ile diğer haber kaynaklarından ayrılmaktadır. 

Özellikle haberin en tarafız ve doğru biçimde sunulması için nesnel bir biçimde anlatıp yorum farklılıklarını okuyucuya bırakmaktadır. Çelişkili ayrıntıların her yönüyle aydınlatan ve yorumu okuyucuya bırakan Türkiye de pek görülmemiş bir habercilik politikasını benimsemiştir.

Kendine has özel anlatımı ve tarafsızlığıyla www.haberarsivim.com tüm rakiplerinden sıyrılan bir haber kaynağı olmayı başarmıştır. Kendi kitlesini önemseyen her saygın kaynağın yapacağı bu takdire şayan hareketleriyle Türk Haber tarihine adını yazdırmıştır.