Üniversite hayatı süresince KYK kredisinden yararlanmakta olan öğrenciler, okulları bittikten hemen sonra borcunu ödemek zorunda kalmaktadır. KYK borcu olan kişileri ilgilendiren güzel ve iyi haberler de pek geçmeden geldi. KYK borçlarının yapılandırılacağı ise Resmi Gazete üzerinde yayınlandı. Peki KYK borç ödeme nasıl yapılır ve ne zaman yapılandırılır?

 

KYK Öğrenim Kredisi Hangi Bankalardan Ödenir 2021?

KYK öğrenim kredisi yalnızca Ziraat ATM’lerinden ve Ziraat bankası şubelerinden ödenmektedir. Başka herhangi bir alternatif ya da seçeneğimiz bulunmamaktadır. Online ödeme yöntemi ile beraber her bankanın banka kartı ya da kredi kartı ile ödenebilir.

 

0850 220 00 00 numarasına sahip olan telefon numarası aranarak KYK kredi bursunuz ile alakalı borç ödemelerini hızlı bir biçimde yapabilirsiniz.

 

Ziraat Bankası Kartsız KYK Kredi Borcu Ödeme Nasıl Yapılır 2021?

  1. İlk olarak kartsız işlemler seçeneğine tıklayın,
  2. Eğitim ödemeleri yazan kısma tıklayın,
  3. Yurtkur ödemeleri seçeneğine tıklayın,
  4. KYK Yurt Ücretlerinin Ödeme kısmını seçin ve daha sonrasında TC kimlik numaranız ile beraber işlemlerinizi tamamlayın.

Ziraat Bankası Kartlı KYK Kredi Borcu Ödeme 2021

  1. İlk olarak ödeme kısmına tıklamalısınız,
  2. Diğer işlemler sekmesine geçiş yapıyorsunuz,
  3. Eğitim ödemelerine tıklıyorsunuz,
  4. Yurtkur ödemelerini seçiyorsunuz,
  5. En son ise KYK yurt ücret ödeme kısmı üzerinden TC kimlik numarası yazılarak işlemleri tamamlayabilirsiniz.

 

KYK Öğrenim Kredisi Hangi Bankalar Üzerinden Ödenir?

KYK Öğrenim kredileri yalnızca Ziraat Bankası ATM’leri ve Ziraat Bankası Şubelerinden ödenmektedir. Başka herhangi bir seçeneğimiz bulunmamaktadır. Online ödeme yöntemi ile beraber herhangi bir bankanın banka kartı ya da kredi ile beraber de ödeyebilirsiniz.

 

0850 220 00 00 numarasına sahip olan telefon numarası aranarak KYK kredi bursunuz ile alakalı borç ödemelerini hızlı bir biçimde yapabilirsiniz.

KYK Yurt ve Kredi Ödemeleri Online Olarak Nasıl Yapılır?

GSB kredi ya da KYK yurt ödemelerini online bir şekilde yalnızca Ziraat Bankası üzerinden yapabilirsiniz. https://kyk.ziraatbank.com.tr/ internet sitesi içerisine giriş yapmalısınız. Daha sonra KYK Kredi Tahsilatları ya da KYK-Yurt Tahsilatları bölümü içerisinde işlemlerinizi yapabilirsiniz. Kredi kartı ya da banka kartının hangi bankalar kullanılarak ödenmiş olduğu pek de önemli değildir. Bütün bankalar online ödeme konusunda kabul edilir.