İcra ihaleleri 2020 yılında en çok merak edilen konulardan bir tanesi oldu. Eğer ihale yoluyla araba ev ya da başka bir mal satın almak istiyorsanız tek bir şeye ihtiyacınız bulunuyor: e-ihale sitesine giriş yapmak. Ticaret Bakanlığı tarafından yönetilen bu site sayesinde Türkiye’deki tüm araç ve evlere katılma şansını elde edebilirsiniz.

icra ihaleleri nereden ogrenilir

icra ihaleleri nereden ogrenilir

İcra kurumu sitesi olarak; e-ihale sitesine düşün tüm ihaleleri aynı gün ve saat ile sizlere aktararak en iyi ve uygun taşınır / taşınmaz malı aktarıyoruz. İcra ihaleleri nereden takip edilir sorusunun tek cevabı ise: icrakurumu.com’dur.

İcra İhalelerine Nasıl Katılabilirim?

İlk olarak icra ihalesine katılmak istiyorsanız muhammen bedel tutarının yüzde 20’lik kısmını icra ihalesinin yapılacağı icra dairesi müdürlüğüne yatırmanız gerekmektedir. Yatırdığınız tazminat bedeli ihaleye adeta giriş anahtarıdır. Eğer ihaleyi kaybederseniz ya da ihaleden çıkmak istediğinizde tazminat tutarını yatırdığınız gibi hiçbir eksik olmadan banka hesabınıza isteyebilirsiniz.

İcra ihaleleri Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde yapılmaktadır. Bunun için il veya ilçe değiştirmenize gerek bulunmuyor. Ayrıca icra dairesi tarafından açılan ihalelerde 30 dakika boyunca alacağınız aracı detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Bunun yolu ise şöyle:

E-ihale Avantajı

İcra ilanları için eğer araca ya da eve güveniyorsanız kendiniz de direkt olarak muhammen bedeli yatırdıktan sonra ihaleye giriş yapabilirsiniz. Lakin, halk tabiriyle temiz bir araç / ev almak istiyorsanız icrakurumu.com sitesi olarak önerimiz; avukat exper ile taşınır / taşınmaz malı görmektir. Bu sayede paranız boşa gitmez aynı zamanda gönlünüze göre bir araç alma şansını da elde edersiniz.

4458 sayılı Gümrük Kanunu ve 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu uyarınca tasfiyelik hale gelen eşyanın satışlarının elektronik ortama taşınarak satışlara katılan kişi sayısı ile rekabetin daha da arttırılması ve bu suretle tasfiyelik eşyadan elde edilen gelirlerin artırılması amaçlandığından e-ihale kurulmuştur. Rekabeti sanal ortama taşıyarak olası tartışmaları engellemek amaçlanır. Mesela bir ihaleye katıldınız ve ihaleye teklif veriyorsunuz adınız, soyadınız ya da kimliğiniz açıklanmaz. Sadece Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartınızın son iki hanesi ekrana yansır. Gizlilik ön plandadır.

İcra ihaleleri nereden öğrenilir sorusunun ve nasıl katılabileceğinizin bilgilerini bu yazıda aktardık.