İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İcra Bilgi

İcra Dosyası Zaman Aşımı 2022

İcra Dosyası Zaman Aşımı 2022
+ - 3

İcra dosyası zaman aşımı, İcra dosyalarında zaman aşımı var mıdır? 2022 yılı içinde bu konu ile  ilgili ne gibi güncelleme yapılmıştır. Haczedilen taşınmazların satılamaması durumunda icra dosyası düşer mi?  Son dönemlerde bu soruları çok sık sorduğunuz için detaylı bir şekilde cevaplandırma kararı aldık. Yine de icra dosyası zaman asımı önden birkaç adet hatırlatma ile başlamak istiyoruz.

İcra süreci ile alakalı tüm bilgileri internet adresimizden edinebilirsiniz. İcra dosyaları alacaklının borçlu kişiden borcunu alamaması sonrası açılan dosyalardır. Bir süreç halinde ilerler. Bu sebeple süreç hakkında detaylı bilgi sahibi olmak adına bir avukatla iletişim içerisinde olmanız yeterli olacaktır. Kendiniz bu süreci takip etmek isterseniz de aklınıza takılan tüm soruları bize iletmeniz yeterli olacaktır.

İcra Dosyası Zaman Aşımı 2022 İçin

Bu çok sık yanlış bilinen, bilgi kirliliği olan bir konu başlığıdır. İcra dosyasında zaman aşımı haczedilene göre değişiklik gösterir. Şöyle ki, haczedilen araç ise 1 sene, taşınmaz ise 2 sene boyunca satılması için beklenir. Sonrasında ise hacizleri düşülür.

Şimdi burada akıllara şu soru gelir. Ben haczettirdiğim ve satılmayan bir ürün sonucunda borçludan borcumu nasıl tahsil edeceğim?

Biraz öncede altını çizdiğimiz üzere icra bir süreç olarak devam eder. Mevcut dosyanın yeniden açılması, ya da zaman aşımının ortadan kaldırılması için, devam eden işlemlerin masrafını peşin olarak yatırması gerekmektedir.

Avukatınız süreç hakkında sizi bilgilendirecektir. Genellikle gayrimenkullerin araçlara göre hacizden daha hızlı bir şekilde satıldığına dair bir istatistik olduğunu da belirtmek isteriz.

Aynı zamanda avukatınız zaman aşımı itirazı ile ilgili gerekli bilgilendirmeleri de yapacaktır.

Borcun Elden Ödenmesi Durumunda Ne Yapılmalıdır?

Avukatınız varsa, alacaklının borçludan ödemeyi tahsil ettiğine dair bir dilekçe alacaktır. Sonraki süreç içerisinde atılması gereken her adım takip edilir. Eğer bu konuda aklınızda bir soru işareti olacaksa borçlu olarak borcunuzu resmi kanallar üzerinden ödemeyi tercih edebilirsiniz. Sonraki süreç içerisinde başka bir sorun ortaya çıkmayacaktır.

Borçlu ve icra takibi ile ilgili aklınıza gelen her türlü soru işaretinin cevaplanması için internet adresimizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Ekstra ilgi için https://www.goymen.av.tr/icra-dosyasi-nasil-ve-ne-zaman-duser/ sayfasına bakabilirsiniz.

izimle iletişime geçmek için tıklayınız.233

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

İcra Kurumu 2020 yılında kurulmuş olup; icra daireleri , icra haberleri ve icra ilanları hakkında detaylı bilgi sunar. İcraya dair her şey: icrakurumu.com

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. 7 ay önce

    Borçların yapılandırılması söz konusu olsa isler değişebilirdi belki

  2. 7 ay önce

    İcra Kurumu 2020 yılında kurulmuş olup; icra daireleri , icra haberleri ve icra ilanları hakkında detaylı bilgi sunar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.