İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İcra Daireleri

İcra Dairesi Çalışma Saatleri

İcra Dairesi Çalışma Saatleri
Group of businessman carrying briefcase run around a clock 3d illustration
+ - 0

İcra dairesi çalışma saatleri merak konusu. Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı’na bağlı olan adliyelerde bulunan icra dairelerinin çalışma saatleri önem arz ediyor. Vatandaşlar her türlü hukuki işlemini gerçekleştirmek için adliyeye gidiyor. Ayrıca vatandaşlar öğle saatlerindeki öğle arasında denk gelmeden işlerini halletmek istiyor. Peki, adliye çalışma saatleri 2022 nedir? ve 2022 icra daireleri mesai saatleri başlıklarını inceleyelim.

Adliye çalışma saatleri öğle arası ve tatiller haricinde sabah sekiz ile akşam on yedi olarak belirlenmiştir. Mahkeme, savcılık ve icra dairelerinin bulunduğu adliyeler, ülkemizde adalet bakanlığına bağlı şekilde tüm ülke genelinde adalet hizmetlerini yürütmektedir. Günümüzde acil adli hizmetlerin görülebilmesi için nöbetçi adliye uygulaması mevcuttur. Nöbetçi mahkemeler yedi gün yirmi dört saat hizmet vermektedir.

Türkiye genelindeki diğer kamu kurum ve kuruluşlarında olduğu gibi nöbetçi adliyeler haricindeki tüm adliyeler ülke geneli için belirlenen mesai saatler içerisinde hizmet vermektedir. Ülke genelindeki tüm kamu kurum ve kuruluşları için belirlenen mesai saati sabah sekiz ile akşam on yedi arasıdır. Bu mesai saatleri içerisindeki on iki ile on üç arası ülkemizdeki tüm adliyelerde öğle tatili uygulanmaktadır.

Nöbetçi İcra Mahkemeleri

Adliyelerin ve adliyelerin içerisinde bulunan icra dairelerinin çalışma saatleri hafta sonu ve resmî tatiller harici sabah sekiz ile akşam beş arası olarak belirlenmiştir. Mesai saatleri dışarısında, hafta sonları ve resmî tatillerde ortaya çıkabilecek adli vakalar ve adli işlerin görülmesi için her adliyede Cumhuriyet savcısı ve sulh ceza, asliye, ağır ceza, icra ceza mahkemelerinden biri nöbetçi olarak adalet hizmeti vermektedir.

haftalik calisma saati

İcraya dair her şey için sitemizi takipte kalın. İcraya dair pek çok konuda bilgi almak için buraya tıklamanız yeterli.

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

İcra Kurumu 2020 yılında kurulmuş olup; icra daireleri , icra haberleri ve icra ilanları hakkında detaylı bilgi sunar. İcraya dair her şey: icrakurumu.com

Yorum Yap