İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İcra Dosya Takibi

Dosya Hesabı Talep Formu Örneği

Dosya Hesabı Talep Formu Örneği
+ - 2

Dosya Hesabı dilekçe örneği sık sık kullanıcılar tarafından aranmaktadır. İcra müdürlüklerine yolumuz düştüğünde dilekçelerimizi usulüne uygun şekilde arz edebilmek için bu dilekçe örneklerine göz atmak durumunda kalıyoruz. İcra Dairelerine arz edeceğimiz dilekçeler ise dilekçe türlerine göre farklılık göstermekte. Sizin için hangi itiraz ve isteğe hangi dilekçenin yazılacağını ve bu dilekçelerin örneklerini derledik. İşte Dosya Hesabı dilekçe örnekleri:

Dosya Hesabı Talep Formu Örneği

Dosya hesabı talebi, icra dosyası borcunun son güncel halinin istenmesi içindir. Bu talep ile, icra dosyasının ilk alacak miktarı daha sonrasında bu alacak miktarına eklenen faizler ve vekalet ücreti ile yapılan diğer masrafların toplamı ortaya çıkar. Borçlunun ödemesi gereken toplam meblağ bu kapak hesabında ortaya çıkan meblağdır. Ancak uygulamada bazen kapak hesapları yanlış hesaplanabilmektedir. Bunun için alacaklıların da manuel olarak elden hesaplama yapması onların yararına olacaktır.

 

Makalemizin bu kısmında siz değerli okuyucularımız için icra kurumu olarak Dosya Hesabı dilekçesi olarak da bilinen Dosya Hesabı talep formu örneklerini derledik.

 

 

Tarih: ……/……./………..

 

 

……………… İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ’NE

                                                                      

 

            Dosya No: …………./………….

 

 

            Konu: Dosya Hesabı Talebi

 

            AÇIKLAMALAR:

 

Yukarıda esas numarası yazılı dosyanızın güncel dosya borcunun hesaplanarak dosya hesabının tarafıma tebliğini saygılarımla arz ve talep ederim.

 

Adı, Soyadı

…………………………………………

imza

EK:

  • Kimlik Sureti

Dosya Kapak Hesabi Talebi 1200x675 1

 

İcra ile alakalı her şey için icrakurumu. İcrai ve Hukuki pek çok alanda bilgi almak için sitemize göz atınız. Konu ile alakalı olarak hukuki bilgiler kategorisine göz atmanızda fayda var. Hukuki bilgiler Hesaplama kategorisine ulaşmak için buraya tıklamanız yeterli.

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

İcra Kurumu 2020 yılında kurulmuş olup; icra daireleri , icra haberleri ve icra ilanları hakkında detaylı bilgi sunar. İcraya dair her şey: icrakurumu.com

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Mükemmel bir çalışma mükemmel bir prejee herkesin. Ellerine sağlık

  2. icra kousunda olan tüm soru işaretlerini giderdiler bu kadar sade ve açık anlatım görmedim sağ ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.